03.04.2024

Ένα ματς που έκρινε πρόκριση για τα νοκ αουτ της φάσης των 32 είχαμε την ευκαιρία να παρακολουθήσουμε σε ζωντανή μετάδοση από το κανάλι του Socca Greece TV! Το ζευγάρι ήταν το Πέταμα – Barigas Fereos με τους τυπικά γηπεδούχους να έχουν το πάνω χέρι αφού και με την ισοπαλία θα ήταν αυτοί θα περνούσαν ως πρώτοι από τον 12ο όμιλο του 2ου γύρου.

Οι Barigas προηγήθηκαν με 1-3 στα πρώτα 10 λεπτά της αναμέτρησης και έδειξαν από νωρίς ποσό θέλουν να βρίσκονται στην επόμενη φάση. Ο αρχηγός Τσαγγαρίδης από το Πέταμα δεν θα τους άφηνε και για αυτό πριν συμπληρωθεί το πρώτο ημίχρονο είχε πετύχει χατ-τρικ και έβαλε την ομάδα του μπροστά με 4-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες και των δυο ομάδων μπήκαν πιο δυνατά με στόχο την πρόκριση. Οι Barigas όμως δεν κατάφεραν να περάσουν ποτέ μπροστά στο σκορ ξανά, ισοφάρισαν 3 φορές αλλά το σύνολο του Τσαγγαρίδη έβρισκε πάντα τη λύση και σκόραρε με τον ίδιο να πετυχαίνει 5 γκολ χαρίζοντας την πολυπόθητη πρόκριση στους συμπαίχτες του. Προφανώς ήταν και ο MVP του παιχνιδιού ο οποίος την προηγούμενη μέρα σε εξ αναβολής αγώνα πέτυχε 9 γκολ αποκτώντας το ρεκόρ με τα περισσότερα γκολ φέτος και έδειξε τον δρόμο στην ομάδα του.